Vítězky Macha Lake Open se radují z vítězství na Roland Garros v Paříži

Krejčíková a Schmiedlová hrají o osmifinále dvouhry

Na odloženém antukovém grandslamu French Open v Paříži se daří dvojnásobné vítězce Macha Lake Open (2019 a 2020) Barboře Krejčíková i Slovence Anně Karolině Schmiedlové, která triumfovala na starosplavském centru v roce 2017.

Krejčíková přicestovala do Paříže jako 116. hráčka světa, do hlavní soutěže dvouhry se dostala díky odhláškám některých elitních tenistek, ale na Roland Garros si přivezla dobrou formu. Tenistka z jihomoravských Ivančic vyřadila v úvodním kole 80. hráčku světa Srbku Stojanovičovou a poté si v českém souboji poradila se zkušenější a nasazenou Barborou Strýcovou 6:4, 3:6, 6:3.

Rodačka z Košic Schmiedlová vyřadila ve dvou setech v Paříži dvě bývalé světové jedničky. Nejprve americkou čtyřicátnici Venus Williamsovu dvakrát 6:4 a ve druhém kole finalistku z předcházejícího US Open Bělorusku Viktorii Azarenkovou po skvělém a koncentrovaném výkonu.

Krejčíkovou čeká v boji o osmifinále French Open Bulharka Piroňková a Schmiedlovou mladá argentinská naděje Podoroská. Tedy hratelné soupeřky. Už postupem do třetího kola dosáhly Krejčíková a Schmiedlová svého dosavadního maxima v grandslamových dvouhrách.

Stejně dobře jako dvě vítězky ze Starých Splavů si v Paříži vede letošní finalistka českého Macha Lake Open Kateřina Siniaková, která po téměř ročním trápení ve dvouhře zlepšila formu, a na pařížské antuce vyřadila ve dvou setech Američanku Davisovou a zkušenou Rusku Pavljušenkovou.

Navíc deblový pár Krejčíková-Siniaková má velkou šanci dojít i v Paříži hodně daleko.

Výhrami vstoupily do dvouhry na Roland Garros i bývalé účastnice satelitu u Máchova jezera sestry Karolina a Kristýna Plíškovy.

Jaroslav Přibyl