Vítězka ze Starých Splavů Barbora Krejčíková obhájila vítězství na Australian Open v mixu.

Čtyřiadvacetiletá Barbora Krejčíková vyhrála v červnu 2019 ve Starých Splavec turnaj ITF Mácha Lake Open s dotací 60 tis. USD a o půl roku později držela podruhé po sobě pohár za smíšenou čtyřhru na Australian Open, kde tak byla nejúspěšnější z devíti startujících Češek. Turnajová dvojka Karolina Plíšková opustila bohužel hlavní soutěž dvouhry ve třetím kole a Petru Kvitovou zastavila ve čtvrtfinále Ruska Pavljušenková. Bára Krejčíková se prezentovala v Melbourne ve třech disciplinách, ve dvouhře zvládla jako jediná ze tří Češek kvalifikaci. Loňská finálová soupeřka B. Krejčíkové na starosplavském centru Denisa Allertová (nyní provdaná Šátralová) skončila ve druhém kole kvalifikace. Poprvé v kariéře si Krejčíková zahrála na Australian Open hlavní soutěž dvouhry, ve které v úvodním kole přehrála zkušenou třicátnici Maiu Kanepiovou z Estonska 7:6, 2:6, 6:3 a ve druhém kole podlehla 25.nasazené Rusce Alexandrovové 1:6, 3:6.

Ve čtyřhře žen patřil pár Bára Krejčíková s Kateřinou Siniakovou mezi favorizované dvojice, což potvrdily postupem do semifinále. V osmofinále přehrály silné Američanky, pozdější překvapivou vítězkou grandslamové dvouhry Sofii Keninovou a velezkušenou Bethanii Mattek-Sandsovou 7:5, 3:6, 7:5, ve čtvrtfinále turnajové šestky, kanadsko – lotyškou dvojici Gabriela Dabrowská, Jelena Ostapenková 3:6, 6:2, 6:3. V boji o finále podlehly turnajovým jedničkám Báře Strýcové a Tchajwance Hsieh Su Wei 2:6, 3:6.

Soutěž v mixu, který se hraje pouze na grandslamech vyhrála Krejčíková v loňském roce po boku Američana Rajeeva Rama. Letos byl jejím partnerem chorvatský třicátník Nikola Mektič a vytvořili mimořádně silný pár, který nakonec přebíral vítěznou trofej. Poté co vyřadili nestárnoucí 44-letou Češku Květu Peschkeovou s Nizozemcem Koolhofem a po velké bitvě americkou naději Anisimovou s domácím miláčkem Nickem Kyrgiosem v bouřlivé atmosféře 4:6, 6:4, 10:8. Turnajové čtyřky Krejčíková s Mektičem, devátým deblistou světa, v semifinále přehráli třetí nasazený kanadsko-finský pár elitních deblistů Dabrowská, Kontinen 3:6, 6:3, 10:5 a ve finále v dalším třísetovém zápase mnohonásobné vítěze grandslamových čtyřher Američanku B. Mattek- Sandsovou a Brita Jamieho Murrayho po více než dvou hodinách 5:7, 6:4, 10:1. Rozhodující super tiebreak sehrála Krejčíková s Chorvatem skvěle a Barbora Krejčíková se tak stala počtvrté v kariéře vítězkou grandslamových čtyřher a byla tak nejúspěšnější Češkou na letošním Australian Open.
Velká gratulace od pořadatelů Mácha Lake Open.

Autor: Jaroslav Přibyl