Valentová a Kučmová v semifinále Macha Laka Open

Dvě české tenistky, semdnáctiletá letošní šampionka z Paříže Tereza Valentová a o sedm let starší kvalifikantka Aneta Kučmová, si zahrají sobotní semifinále mezinárodního turnaje žen ITF 75 Moneta Macha Lake Open Crystalex ve Starých Splavech. Valentová v dnešním čtvrtfinále přehrála o tři roky starší ruskou rodačku Kristinu Dmitrukovou 6:3, 6:2 za jednu hodinu 16 minut. V semifinále se naděje z pražské Sparty střetnes nasazenou Korejkou Su Jangovou, finalistkou stejně dotovaného turnaje v Olomouci z minulého týdne. Jangová ve čtvrtfinále přehrála turnajovou trojku Victorii Jimenezovou Kasincevovou z Andorry po tuhé bitvě 5:7, 6:1, 6:3

Aneta Kučmová přehrála v souboji kvalifikantek nizozemskou reprezentantku v B J. King cupu Anouk Koevermansovou 6:4, 6:3 za hodinu a 28 minut. Kučmová zkraje prohrávala 2:4, ale když otočila nepříznivý vývoj první sady ovládala už vývoj zápasu. V semifinále čeká prostějovskou hráčku Španělka plným jménem Guiomar Maristany Zuleta de Reales, která jistější hrou a bojovností vyřadila druhou nasazenou Polku Maju Chwaliňskou 6:3, 7:6 (2).

Sobotní semifinálový program dvouher začíná na hlavním starosplavském kurtu v 11.00 hodin za asistence televizních kamer 02 TV sport, na závěr programu se bude hrát finále čtyřhry. Nedělní program odstartuje exhibiční čtyřhra, ve které se představí české hokejové legendy Tomáš Plekanec, manžel účastnice Macha Lake Open Lucie Šafářové, bývalé světové pětky, kapitán letošním mistrů světa Roman Červenka, bývalý úspěšný daviscupový reprezentant a stále aktivní senior Bohdan Ulihrach a herec, moderátor a zapálený rekreační tenistka Petr Rychlý, manžel bývalé reprezentantky ve Fed cupu Jany Rychlé – Pospíšilové.

Po exhibici bude následovat autogramiáda a od 12. hodin se odehraje finále dvouhry 22. ročníku Macha Lake Open. Turnaje je dotovaný částkou 60 tisíc amerických dolarů, vítězka dvouhry a vítězný pár ve čtyřhře si do světových žebříčků WTA připíšou 75 bodů.

Jaroslav Přibyl