Nosková postupuje, už je v semifinále

Linda Nosková (2004, WTA 654) ve čtvrtfinále mezinárodního turnaje žen Macha Lake Open 2021 dotovaného $60,000 porazila Španělku Burillo Escohiurela 7:5, 6:2 a v semifinále ji čeká Číňanka Zheng (2002, WTA 245), která porazila Chorvatku Mrdezu 7:6(2), 6:2. Linda postupem do semifinále získala 40 bodů do žebříčku WTA, což jí posune o 122 míst nahoru zhruba na pozici 532.

Linda zápas nezačala dobře, prohrála několik dlouhých vyrovnaných gemů ve kterých měla gemboly a pustila Španělku do vedení 5:2. Linda působila unaveným dojmem a očividně nebyla spokojena se svoji raketou. Linda se snažila soupeřku tlačit a když se to dařilo, pak připisovala body. Bohužel dnes v její hře bylo hodně chyb. Často spěchala po servisu s úderem po lajně z nelehké pozice. Španělka dnes ale také neměla svůj den. Nešel jí servis a tím pouštěla Noskovou do tlaku. Nosková vyhrála 5 her v řadě a získala první set. Ve druhém setu se už Linda více uvolnila a její údery stále více nacházely svůj cíl. Naopak Španělka se stále trápila na podání a přidávala i více nevynucených chyb. Linda si vypracovala vedení 4:0 a zápas už celkem v poklidu dohrála, když proměnila druhý mečbol.

Druhou semifinálovou dvojicí je Srbka Krunič a Rumunka Cadantu. Krunič porazila Maďarku Jani 6:2, 3:6, 6:3 a Cadantu porazila svou krajanku Dulgheru 5:7, 6:1, 6:1 ret.

Do finále čtyřhry bohužel nepostoupily Nosková s Havlíčkovou, když prohrály s Hogenkamp/Grammatikopoulou 5:7, 7:5, 4:10.

Napsal: Lukáš Březina