Macha Lake Open byl zařazen do seznamu významných akcí podporovaných Libereckým krajem

Vážení spoluobčané,
příznivci bílého sportu,

touto cestou Vás co nejsrdečněji zvu na již 18. ročník mezinárodního ITF turnaje žen v tenise Macha Lake Open 2019. Turnaj se bude opět konat v malebném prostředí tenisových dvorců ve Starých Splavech, a to od 17. do 23. června 2019.

Loňský, tedy druhý obnovený ročník turnaje se nám podařilo zvládnout nejen organizačně a dle hodnocení víme, že máme pochvalu i za kvalitu zázemí pro tenistky, rozhodčí, hosty a diváky. O výbornou kvalitu kurtů se postaral TO Staré Splavy. Mladé začínající tenistky z celého světa jsme tak ujistili, že vzniklo opět jedno místo, kde se mohou pokusit o své sportovní štěstí a předvést nám své nejlepší výkony.

Skvělou úrovní nových ročníků jsme od Libereckého kraje získali důvěru a podporu na pořádání dalších tří ročníků a to zařazením turnaje do Seznamu významných akcí podporovaných Libereckým krajem. Televize O2TV Sport bude přenos finále i zpravodajství z celého turnaje vysílat v ČR i na Slovensku. Město Doksy se k Libereckému kraji přidalo a též schválilo svoji podporu pořádání turnaje a v neposlední řadě jsme zvládnutím všeho uvedeného získali podporu Českého tenisového svazu pro zvýšení dotace z 25tis. USD + H na 60 tis. USD + H. (H = hospitality je turnajem hrazené ubytování hráčkám v hlavní soutěži). Tedy se nám podařilo zařadit ITF turnaj žen Macha Lake Open 2019 do okruhu turnajů s dotací 60tis. USD + hospitality a řadí se tak nyní do Top 3 ženských turnajů v ČR!

Pro realizační tým a též i ambasadory turnaje Helenu a Cyrila Sukovi, je toto velmi dobrá zpráva, která potvrdila, že pořádání turnaje má smysl. Díky vyšší úrovni turnaje se můžeme těšit na hráčky světové stovky, přičemž vítězka tohoto turnaje si bude moci připsat do světového žebříčku WTA 100 bodů.

Turnaj se tak stává pro české i světové hráčky velice atraktivním. Těšíme se na to, až budeme moci společně fandit ještě více českým reprezentantkám, tak jako tomu bylo třeba v loňském roce, kdy finále dvouhry vyhrála česká hráčka Monika Kilnarová.

Kdo s tenisových celebrit nás letos poctí svou návštěvou a jaký bude program turnaje je zatím překvapením, které odhalíme v další pozvánce. Minulý rok to byl wimbledonský vítěz Jan Kodeš, který nám pomohl s losováním hlavní soutěže nebo Petra Kvitová, která přijela podpořit svou kamarádku Lucii Hradeckou.

Na shledanou v červnu, milí příznivci sportu.
Za realizační tým
Ronald Wawrečka
ředitel turnaje