Macha Lake JUNIOR v Doksech 5. – 9. června 2023

Už se stalo dobrou tradicí, že mezinárodnímu turnaji ITF žen Crystalex Macha Lake Open by Moneta Money Bank předchází na kurtech TK Doksy celostátní turnaj dorostenek nejvyšší domácí kategorie A. s názvem Macha Lake Junior. Vítězka turnaje děvčat do 18 let získává volnou kartu do kvalifikace ženského mezinárodního turnaje. Letos budou hrát juniorky v Doksech na pěti antukových kurtech od 5. do 9. června 2023 včetně úvodní kvalifikace, kterou může hrát 32 mladých tenistek. Osm nejlepších kvalifikantek postoupí do hlavní soutěže dvouhry, ve které bude do hracího pavouku vrchním rozhodčím a turnajovým šéfem Ing. Michalem Jarošem nalosováno 48 hráček do 18 let.

Podle došlých přihlášek zhruba 70 tenistek z celé republiky by měly být letos ve dvouhře nejvýše nasazeny dívčí naděje z pražské Sparty Valérie Zikmundová a Natálie Malá, obě ročník 2006. Dále Moravanky Anna Dvořáková ze ŽLTC Brno, ročník 2008 a o rok starší Valérie Huťková z Přerova, která loni vyhrála v Doksech čtyřhru se svojí klubovou spoluhráčkou Vendulou Valdmanovou.

Připomeňme, že v roce 2021 vyhrála dvouhru Macha Lake Junior severočeská odchovankyně Julie Štruplová z TK Agrofert Prostějov, která nyní úspěšně sbírá body do světového žebříčku WTA žen na mezinárodních turnajích ITF. Štruplová, která má rodinné kořeny v Doksech, předloni ve finále porazila Terezu Valentovou ze Sparty 6:3, 6:1. Valentová v současnosti úspěšně startuje na juniorských soutěžích grandslamů a díky loňskému vítězství na Pardubické juniorce může letos startovat v hlavní soutěži Crystalex Macha Lake Open by Moneta Money Bank v České Lípě na volnou kartu. Loni vyhrála dvouhru dokského turnaje další Prostějovanka Magdaléna Smékalová ve finále nad Nelou Charvátovou z Mostu 7:6, 6:3