Lucie Šafářová na Macha Lake Open

Lucie Šafářová se svými výkony zařadila mezi přední světové hráčky a české tenisové legendy. Rodačka z Brna odstartovala svojí bohatou a úspěšnou kariéru jako čtrnáctiletá na ženských turnajích ITF. Nejlepší část kariéry absolvovala jako hráčka TK Prostějov po boku svého někdejšího přítele Tomáše Berdycha, Petry Kvitové a dalších. Ve čtyřhře byla Lucie v srpnu 2017 světovou jedničkou, ve dvouhře byla v roce 2015 pátou hráčkou světa. V roce, ve kterém postoupila na grandslamu v Paříži až do finále, postupně vyřadila třeba stále aktivní Rusku Pavljučenkovou, v osmifinále tehdejší ruskou hvězdu Marii Šarapovovou a ve čtvrtfinále Španělsku Muguruzaovou. Ve finále Lucie podlehla světové jedničce Sereně Williamsové po třísetovém boji. Šafářová byla čtyřikrát členkou vítězného českého týmu ve Fed cupu, vyhrála sedm turnajů WTA Tour ve dvouhře, na letní olympiádě v Riu se v roce 2016 radovaly se spoluhráčkou Bárou Strýcovou ze zisku bronzové medaile v dámské čtyřhře.

Po ukončení kariéry se Lucie Šafářová provdala za jednoho z nejlepších českých hokejistů nedávné minulosti Tomáše Plekance, hvězdy Montrealu Canadiens, opory české reprezentace a asistenta hlavního kouče Radima Rulíka u týmu zlatých českých hokejistů na letošním MS v Praze. Lucie Plekanec Šafářová, jak zní její oficiální příjmení v občance, vychovává s manželem Tomášem dva potomky, pětiletou dceru Leontýnku a mladšího Olivera.

Letos by se chtěla Lucie, alespoň na čas, jak sama říká, vrátit k profesionálnímu tenisu, aby Leontýnka s Oliverem měli možnost vidět mámu na kurtu. Máme velkou radost, že si pro svůj obnovený start vybrala právě turnaj Macha Lake Open 2024 ve Starých Splavech. Absolvuje ho ve dvouhře i ve čtyřhře a měl by být přípravou na červencový turnaj WTA 250 v pražské Stromovce. Tam a možná ještě na dalších turnajích se představí po boku Američanky Bethanie Mattekové. Obě společně pod přezdívkou Bucie vyhrály pět grandslamových turnajů ve čtyřhře, po dvou titulech si odvezly z Australian Open a z Paříže, jeden titul z US Open.