Do semifinále postoupili už Rosol a Forejtek + foto

Ve čtvrtek se hrála velká porce zápasů. Dohrávaly se zápasy z deštivé středy + plánované čtvrteční zápasy. Někteří hráči tak hráli dva zápasy za den. Už se začínají profilovat favorité jednotlivých skupin. Z dalších bojů kvůli zranění odstoupili Vrbenský (břišní sval) a Václav Šafránek (zadní stehenní sval). Z důvodu odstoupení Vrbenského a Šafránka již dnes můžeme říci, že Rosol a Forejtek jsou jistými semifinalisty.

Forejtek – Paulson 7:5, 7:6
Favorizovaný Forejtek se pořádně zapotil s Paulsonem. Oba aktéři se snažili hrát velmi důrazně a při první příležitosti hráli forhendovou bombu do rohu nejlépe bekhendového.

Šafránek – Jiroušek 6:0, 6:4
Jiroušek byl pod tlakem od prvního míče, Šafránkův forhend byl velmi důrazný a zatlačil Jirouška daleko za základní čáru. Šafránek výměny zbytečně neprodlužoval a tlačil se brzy k síti. V druhém setu si už Jiroušek na rychlost Šafránka zvykl a byl nebezbečný.

Krejčíková – Bejlek 6:3, 6:3
Sára Bejlek srdnatě vzdorovala slavné soupeřce. Byl z toho hezký zápas plný zajímavých výměn.

Marková – Brenda Fruhvirtová 7:6, 7:6
Johana Marková je nepříjemnou soupeřkou pro mladičkou Brendu. Johana má zbraně, které solidní hráčky doustanou z jejich komfortní zóny. Johana dobře servírovala, zařazovala stopbaly nebo se nečekaně objevila u sítě a zahrála dobrý volej. Brenda těžila především z nevynucených chyb soupeřky.

Pavlásek – Damm 6:2, 6:2
Pavlásek toho na antuce odehrál mnohem více než mladý Martin Damm a bylo to vidět. Na mokrém dvorci se lépe pohyboval a dokázal si připravit své úspěšné útoky přes bekhend soupeře. Pěkný zápas.

Nosková – Smitková 7:6, 3:6, 10:4
Tereza Smitková se vrací zpět na dvorce po zranění ramene a ta herní pauza byla znát. Nosková hrála slušně, postupem času se lépe pohybovala i hrála odvážněji. V závěrečném supertiebreaku byla jasně lepší.

Vlkovská – Detiuc 6:0, 6:3
Veronika Vlkovská je nepříjemý soupeř pro Nastju Detiuc. Veronika je rozehraná z kvalifikace a nedá míč zadarmo. Nastje bylo jasné, že pokud bude chtít dnes vyhrát, bude muset hrát trpělivě a čekat na příležitost k útoku. A právě ta trpělivost chyběla a nepřipravené útoky končily chybou.

Rosol – Štyler 4:6, 6:3, 10:8
Ondřej Štyler je dvoumetrový hráč s dělovým servisem a umí čop, stopbal i volej. Navíc je tak trochu hračička, takže Rosola v prvním setu vůbec nepustil do rytmu. Vyrovnaný zápas nakonec v supertiebreaku vyhrál Lukáš Rosol.

Viďmanová – Hradecká 6:3, 6:3
Dáša Viďmanová podala solidní výkon. Když dostala příležitost, tak zaútočila, ale jinak víceméně čekala, kam to Lucka Hradecká uklidí. Dnes těch chyb ze strany Lucky Hradecké bylo moc a Dáša si tak připsala cenný skalp.

Malečková – Bartůňková 6:1, 6:3
Jesika Malečková zná mladou Bartůňkovou, takže věděla, že musí hrát rychle. A dařilo se. Poprvé tady ve Starých Splavech se Bartůňková nedostala ke své hře.

Nejedlý – Šátral 6:4, 6:3
Pavel Nejedlý předvedl velmi kvalitní výkon a porazil Honzu Šátrala, kterému to dnes prostě nešlo. Neservíroval, nečistě trefoval míče, nefungoval ani forhend ani bekhend. Prostě den blbec. Naopak Nejedlý se po včeréjším mdlém výkonu probudil a předvedl pěkný tenis.

Kolář – Krumich 6:4, 6:2
Zdeněk Kolář byl solidní. Mladý Krumich předvedl opět svůj dělový forhend, na bekhendu to bylo slabé. Toho využil Kolář, který se mu přes bekhend sápal k síti.

Krejčíková – Brenda Fruhvirtová 6:2, 6:3
Krejčíková pochopitelně diktovala hru, Brenda běhala a statečně vracela a doufala, že přijde nějaká chyba. Až v půlce druhé sady se Brenda posunula blíž základní čáře a snažila se soupeřku zatlačit i za cenu většího rizika. Byly z toho pěkné výměny. Celkově hezký zápas.

Marková – Bejlek 6:1, 6:0
Johana Marková se v dopoledním zápase pěkně rozehrála a dá se říci, že soupeřku rozstřílela. Napočítal jsem snad 15 vítězných míčů na voleji a dalších alespoň 5 úspěšných stopbalů.

Rosol – Svrčina 6:1, 0:6, 11:9
Krásný zápas, kde v prvním setu dominoval Lukáš Rosol. Ve druhém setu tam všechno spadlo Svrčinovi. V supertiebreaku vedl Svrčina už 8:3, ale Rosol zabojoval a otočil na 9:8. První mečbol neproměnil, ale ten druhý za stavu 10:9 už ano. Svrčina zahrál ve druhém naprosto bezchybně.