Bejlek porazila Osuigwe, Bartůňková porazila Šrámkovou

Patnáctiletá Sára Bejlek se postarala o největší překvapení turnaje Macha Lake Open 2021, když v prvním kole porazila bývalou 105. hráčku světa Američanku Whitney Osuigwe 2:6, 7:6(3), 6:4. Sára předvedla velmi dobrý tenis. Hrály se dlouhé výměny, které miluje Sára a určitě nemiluje Američanka. Sára ukazovala velký cit pro vedení těchto dlouhých výměn. Věděla přesně co kdy a jak zahrát, aby bod vyhrála. Soupeřka naprosto selhala takticky, když hrála 2 metry za základní čárou stále jen bekhend kros Sáře do forhendu. To přesně Sáře vyhovovalo a vodila si soupeřku jak chtěla. Sára si v dalším kole zahraje s vítězkou zápasu Waltert-Jani.

Smitková – Marková 6:3, 6:4
Tereza Smitková hrála svůj přímočarý tenis a Johana Marková byla neustále pod tlakem. Sice si své odservírovala, ale ve výměnách byla horší, i když se velmi slušně pohybovala. Tereza Smitková v dalším kole narazí na bývalou 26. hráčku světa Rumunku Dulgheru.

Burillo Escorihuella – Šalková 6:4, 6:7(4), 6:3
Dominika Šalková hrála výborně, byl to ten její rychlý tenis, který však už neměl nádech mladické zběsilosti z dřívějších let. Dominika se vrátila do zápasu, když ve druhém setu dotáhla náskok soupeřky a pak zvládla lépe tiebreak. Škoda, že jí ve třetí sadě trochu odešel servis. Výborný zápas.

Bartůňková – Šrámková 1:6, 6:3, 6:4
Dnes se ve Starých Splavech děly velké věci. Nikola Bartůňková ustála kanonádu Slovenky Šrámkové a postoupila do druhého kola Macha Lake Open 2021. Po prvním setu, kdy si zvykala na rychlost, kterou neznala, se dostala ke své hře a bojovala o každý bod. Velký úspěch pro Nikolu. V dalším kole si zahraje s Rumunkou Cadantu.

Napsal: Lukáš Březina