19. ROČNÍK MACHA LAKE OPEN 15.–21. ČERVNA 2020

Vážení příznivci a podporovatelé tenisu,

dovolte mi vás informovat o několika novinkách v chystaném ročníku turnaje Macha Lake Open konaného 15. – 21. 6. 2020.

Jednou z dlouhodobých a hlavních ambicí turnaje ve Starých Splavech je podpora mládežnického tenisu a přilákání dětí ke sportu vůbec.
Pro další podporu tohoto cíle jsme udělali několik nových kroků, které věříme, že potěší jak návštěvníky a širokou veřejnost, tak jeho sponzory a podporovatele, kteří s turnajem spojují své jméno.

V roce 2020 bude turnaji ITF Macha Lake Open nově předcházet dorostenecký turnaj kategorie B v sousedních Doksech s názvem MACHA LAKE JUNIOR a jeho vítězka dostane divokou kartu do kvalifikace MLO s dotací 60tis. USD. Tenisová klání v regionu se nám tak již letos rozšíří na dva po sobě následující týdny.
Od roku 2020 je dohodnuta sportovní a marketingová spolupráce s významným dorosteneckým podnikem, tenisovou Pardubickou juniorkou. Její loňská vítězka Linda Fruhvirtová má po dohodě vedení turnajů divokou kartu do hlavní soutěže Macha Lake Open 2020. Věříme, že propojení obou akcí pomůže rozvoji tenisu i ještě širší prezentaci podporovatelů obou akcí.

Chceme přilákat na turnaj také návštěvníky z řad menších až nejmenších, a proto se můžete potkávat po celý týden s populárními postavičkami Čtyřlístku v životní velikosti. Čtyřlístek má na zámku v nedalekých Doksech své muzeum a možná nevíte, že Třeskoprsky jsou Doksy, Blaťák je Máchovo jezero a Bezzub je hrad Bezděz. Je tedy správné, že dětské celebrity Fifinka, Bobík, Myšpulín a Piňďa náš turnaj osobně navštíví.
Sportovní úroveň turnaje Macha Lake Open jsme již loni potvrdili zařazením turnaje s dotací 60tis. USD do TOP 3 ženských turnajů v České republice.

Pro rok 2020 je jasné, že budete moci opět sledovat turnaj vynikající sportovní úrovně.

Co je pro nás ale důležité, abychom také zvýšili komfort pro všechny jeho návštěvníky. Na novinky v tenisovém areálu Starých Splavů i na doprovodné akce turnaje se můžete opravdu těšit.

Všechny trumfy ale nyní s dovolením prozrazovat nebudeme, přijďte se osobně podívat.