Z kvalifikace postoupily Smitková, Kolodziejová, Šalková a Marková

Dvoukolová kvalifikace je za námi. Úspěšně do hlavní soutěže prošly 4 české hráčky.

Smitková – Anshba 6:3, 6:0
Amina Anshba doběhne na kurtu téměř všechno, ale dobře hrající Tereza Smitková byla dnes nad její síly. Smitková hrála své tak typické rovné údery a Anshba běhala daleko za základní čárou a snažila se odvrátit nevyhnutelné. Tereza Smitková měla dnes dobrý den a zaznamenala odhadem více jak 50 vítězných míčů. V juniorech bývala Ansba hvězdou, ale v ženách už to bohužel nefunguje. Smitková v hlavní soutěži bude hrát s Johanou Markovou.

Kolodziejová – T. Morderger 6:2, 4:6, 10:7
Miri dnes takzvaně utrpěla vítězství. Moc jí to nešlo, bylo tam hodně chyb, dokonce i z bekhendu. Ale vyhrávat když všechno jde, je snadné. Miri dnes na kurtu trpěla, ale vyhrála. A to se počítá. V hlavní soutěži jí čeká Maďarka Ana Bondar.

Šalková – Kania-Chodun 6:1, 6:4
S Dominikou se nedá hrát, když jí to jde. Dnes to byl solidní výkon od české juniorky a zkušená Paula Kania (bývalá 128. hráčka světa) víceméně neměla čím Dominiku porazit. Tedy pokud by se ona sama nevystřílela. Dominika bude v hlavní soutěži hrát se Španělkou Burillo Escorihuela, která dnes po velmi dobrém výkonu porazila Češku Zaryckou 6:3, 6:1.

Marková – Štruplová 6:2, 2:6, 10:6
Každá pohádka jednou končí a tak i končí pouť Julie Štruplové. Julie vyhrála divokou kartu před několika dny na turnaji dorostenek ČTS v Doksech. Včera v prvním kole kvalifikace porazila Anastasii Detiuc, ale dnes nestačila na úřadující mistryni ČR v kategorii žen Johanu Markovou. Zápas to byl sice napínavý, bohužel však nebyl nijak pohledný. Když to řeknu slušně, Johanu i Julii jsem viděl hrát už lépe. Johana v prvním setu hrála proti Štruplové rozesírku, což jí však dohnalo ve druhém setu, kdy úplně ztratila timing na základních úderech. V supertiebreaku se Johana vrátila k podstatě a hrála pouze krosy. Chyby od Štruplové přišly za stavu 5:4 pro Markovou, která získala náskok 9:5 a zápas už dohrála. V hlavní soutěži Marková hraje se Smitkovou.

Nosková – Cepede Royg 7:6(5), 6:4
Linda Nosková, čerstvá juniorská grandslamová vítězka, si přivezla z Paříže slušnou formu. Linda proti zkušenější soupeřce vyhrála důležité body a tím i celý zápas. Velmi dobře fungoval forhend a bekhend po lajně. Linda má ideální načasování na vysoké forhendy, které zcela samozřejmě uklízela po rozích. V prvním setu Linda vedla 5:2, ale pak na pár gemů trochu vypadla z role a nechala soupeřku dotáhnout. Naštěstí urvala první set pro sebe v tiebreaku. Jinak celkem solidní zápas.

Ve středu zasáhnou do hry i další Češky: Bejlek a Bartůňková

Napsal: Lukáš Březina