Macha Lake Open 2017 – středa 7. 6.

Překvapení na úvod. Domácí turnaj žen ve Starých Splavech přišel o svou pátou nasazenou hráčku. Gabriela Pantůčková nestačila v duelu úvodního kola na Němku Tayisiyu Mordergerovou, s níž prohrála jednoznačně 1:6, 2:6.

Blízko překvapivému vítězství byla ve Starých Splavech na divokou kartu hrající Michaela Bayerlová. Ta se v zápase prvního kola utkala se sedmou nasazenou Anastasií Grymalskou z Itálie, nad kterou ve třetím setu vedla 3:1 a následně s brejky k dobru ještě 4:3 a 5:4 (30:0). Osmnáctiletá Češka ale utkání nedopodávala, v závěru naopak ztratila tři hry v řadě a prohrála 3:6, 6:3 a 5:7.

Petra Krejsová, která plní na turnaji u Máchova jezera roli čtvrté nasazené, zvládla souboj úvodního kola proti Slovence Vivien Juhászové, jíž porazila ve třech setech 6:0, 4:6, 6:3. Krejsová po hladké výhře v prvním setu nedokázala ve druhém setu využít kvalitních výkonů na returnu z úvodního dějství a jediného brejku dosáhla ve chvíli, kdy stahovala manko. Obdobné problémy dokázala v rozhodující sadě eliminovat, ujala se vedení 4:1 s výhodou dvou brejků a zápas dovedla do vítězného konce.

Rozhovory po singlech i deblech

1. kolo dvouhry

Viktoria Kužmová (SVK, 172.)[1] – ANETA KLADIVOVÁ (1252.)[Q] 6:1, 6:3
Ana Vrljičová (CRO, 483.)[Q] – Pemra Ozgenová (TUR, 383.) 2:6, 5:7
Laura-Ioana Andreiová (ROU, 395.) – Helene Scholsenová (BEL, 413.) 7:6(3), 6:3
Yana Mordergerová (GER, 542.)[Q] – Natalie Suková (USA, -)[WC] 6:4, 6:1
Chantal Škamlová (SVK, 416.) – Natalija Kostičová (SRB, 505.)[Q] 7:5, 7:6 (8)
KATEŘINA VAŇKOVÁ (739.)[Q] – Julia Terzijská (BUL, 427.) 6:1, 7:6 (6)
Anna-Karolína Schmiedlová (SVK, 250.)[3] – Jade Suvrijnová (FRA, 460.)[Q] 7:5, 6:0
ANASTASIJA ZARYCKÁ (393.) – KRISTÝNA LAVIČKOVÁ (-)[Q] 6:1, 6:0
Melanie Stokkeová (NOR, 348.)[8] – Bojana Marinkovičová (SRB, 625.)[Q] 6:3, 4:6, 6:4

1. kolo čtyřhry

Anastasia Grymalská (ITA), Harmony Tanová (FRA) – Anastasija Pribylovová, Anna Pribylovová (obě RUS) 6:7 (3), 4:6